TEKNO MACCAFERRİ’DE ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ PROJEMİZİ BAŞARIYLA TAMAMLADIK.

Tekno Grubu, kurulduğu 1986 yılından bugüne, inşaat makinaları ve altyapı inşaat malzemeleri, atık su arıtma tesisleri, geoteknik ve zemin mühendisliği konularında dünyanın önde gelen imalatçı firmalarının Türkiye Distribütörlüğünü yürütüyor. Tekno Şirketler Grubu, enerji ve endüstri alanlarında faaliyet gösterdiği sektörlerde güvenilirlik, müşteri memnuniyeti ve kaliteli hizmet anlayışıyla özellikle tercih edilen firma olmayı başardı. 

Tekno Maccaferri, çift bükümlü tel ağ ürünleri (gabion, gabion şilte, çelik grid vs. ) , çelik ve sentetik fiber ve geosentetik (geostekstil, geogrid vs..) ürünler ile sektörünün dünya lideri olan 130 yıllık geçmişe sahip Maccaferri firmasının çözüm ortağı olmuştur.

Tekno Maccaferri, bünyesinde başlattığımız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Projesi’nde kurumsal gelişim odaklı olarak süreçleri tanımlamayı ve iyileştirmeyi hedefledik.

Proje kapsamında ilk adım olarak yönetici ve sorumluların katılımıyla proje ekibi oluşturuldu. Proje ekibine Kalite Yönetim Sistemi Eğitimi düzenlendi.

Bu aşamadan sonra Kalite Yönetim Sistemi Projesi kapsamında aşağıdaki çalışmalar gerçekleştirildi;

  • Süreçlerin belirlenmesi, her süreç kapsamındaki önemli faaliyetlerin iş akışı yapısında tanımlanması
  • Kurumsal hedefler, süreç performans göstergeleri ve süreç hedeflerinin belirlenmesi
  • Yaygınlaştırma sunumları düzenlenmesi
  • Tanımlanan dokümanların yayınlanarak uygulamaya alınması
  • İç denetim semineri sonrası iç denetimlerin gerçekleştirilmesi ve belirlenen uygunsuzluklar için düzeltici faaliyetlerin uygulanması
  • Belgelendirme denetimi hazırlıkları yapılması

Belgelendirme denetimi sonucunda Tekno Maccaferri ISO 9001 belgesi almaya hak kazandı.