SİNAN POLATER - ÖZGEÇMİŞ BİLGİLERİ

1984 yılında ODTÜ Metalurji Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde “Uluslararası İşletme“ konusunda ihtisas programını bitirdi.

HABAŞ’ta İş Geliştirme Uzmanı, ASİL ÇELİK’te Müşteri İlişkileri Şefi olarak çalıştı. 1991 yılında Bureau Veritas’a katıldı.

Fransa ve İngiltere’de yönetim sistemi denetçiliği, iletişim teknikleri ve yönetim becerileri konularında eğitimler aldı.

1993 – 1999 yılları arasında Eğitim ve Danışmanlık Bölümü Direktörü olarak görev yaptı.

Bu dönem içinde çok sayıda firmada Kalite Yönetim Sistemi denetimleri, temel yönetim sistemlerinin kurulmasına yönelik yönetim danışmanlığı yaptı, eğitimler verdi.

1992 – 2001 yılları arasında TÜSİAD-KalDer Ulusal Kalite Ödülü denetimlerinde “Baş değerlendirici” olarak görev yaptı.

Halen, 1999 yılında kurucusu olduğu Polater Eğitim ve Danışmanlık Ltd. şirketinde eğitim ve danışmanlık hizmetlerini ve eğitim hizmetlerini sürdürüyor.

Firmaların kurumsal gelişimini desteklemek amacıyla “Stratejik Planlama”, Süreç Yönetimi ve Süreç İyileştirme”, “Organizasyon Geliştirme”,  “Değişim ve Gelişim“ odaklı Yönetim Danışmanlığı hizmeti sunuyor.

Temel iletişim becerileri, yönetim becerileri, stratejik düşünme, bilişsel beceriler, müşteri ilişkileri, süreç ve sistem geliştirme, takım çalışması ve bireysel gelişim odaklı konularda eğitimler veriyor

Kalite Derneği tarafından değerlendirme ile “İletişim Becerileri” konusunda “yetkin eğitici” olarak seçildi. Kalite Derneği tarafından düzenlenen eğitimlerde eğiticilik yaptı.

Özellikle iş yaşamında, yönetim becerilerinde, ast üst ilişkilerinde ve müşteri ilişkilerinde iletişimin zorlu anlarına ve bu anlarda etkili olarak kullanılan tekniklere ve inceliklerine yoğunlaştı. Çok sayıda kurum, kuruluş ve firmada bu yönde eğitimler düzenledi. (BSH Ev Aletleri, Setur, Frito Lay, Major SKT, Mako, Betek Boya, Polisan, Schneider Elektrik, Tüpraş, Omsan, Solmaz Grubu, Amerikan Hastanesi, Anadolu Sigorta, THY, Bakırköy Belediyesi, Vatan Bilgisayar…vb)

Sinan Polater, dergi ve gazetelerde yönetim ve iletişim becerileri konularında makaleler yazıyor, kitap ve makale hakemliği yapıyor, kongre, çalıştay ve sohbet toplantılarında bilgi ve deneyimlerini paylaşıyor. 

“Düşünsel emek ve yaratıcılık“ konusuna önem veren Polater, yaşam misyonunu, iletişim ilkesini ve kurumsal sloganını şöyle tanımlıyor;

  • Toplumsal, bireysel ve profesyonel yaşamımda misyonum; “Bilgi” yi paylaşmak ve artı değer’e dönüştürmek”
  • Yaşamım boyunca iletişim ilkem; ailem, dostlarım, iş ortaklarım, müşterilerim ve çevremle neşeli ve sağlıklı, sürekli ve gelişen ilişkiler oluşturmak”
  • Kurumsal sloganım  “ Farklı olmak, Farkı yaratmak, Farkı Paylaşmak “