ÖMER LÜTFÜ CUNBUL - ÖZGEÇMİŞ BİLGİLERİ

1981 yılında İTÜ Uçak Mühendisliği Bölümünden mezun oldu.

1992 yılına kadar, Elginkan Holding (ECA) grup şirketlerinden Bimel Araştırma Geliştirme Şirketinde Kalite Bölümünde çalıştı. ECA'nın katkılarıyla gerçekleşen Türkiye'nin ilk Kalite Konferanslarının düzenlenmesinde görev aldı.

ECA bünyesinde yaklaşık 50 şirkete kalite alanında danışmanlık hizmeti sundu, eğitimler verdi ve çok sayıda kitap yayımladı.

Kalite Derneği'nin kuruluş çalışmalarında yer aldı. KalDer'in ilk yapılanmasında özellikle eğitim ve yayım ilkelerinin belirlenmesinde aktif olarak görev aldı.

 

KalDer tarafından düzenlenen eğitimlerde eğiticilik yaptı. (ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Kalite Dokümantasyonu, Kalite Ekonomisi). Uzun süre KalDer Yayın Komitesinde aktif olarak çalıştı ve “Kalite Ekonomisi” başlıklı kitabını yayımladı.
 

1993 – 2011 yılları arasında dünyanın sayılı tekstil şirketlerinden biri olan İstanbul Çorap Grubunda, Kalite Yönetim Sistemleri Müdürü olarak çalıştı. Grupta, Entegre Yönetim Sistemi Projesi kapsamında Kalite, Çevre, İşçi Sağlığı ve Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk projelerinin yönetimini üstlendi, ilgili sistemlerin kurulması, yaygınlaştırılması ve dokümantasyonunda yöneticilik yaptı.

2011 – 2015 yılları arasında İstanbul Çorap Grubu bünyesinde Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) yazılım programı satış ve teknik destek hizmetleri sunan Elan Bilişim’de Genel Müdür olarak görev yaptı. Dünyanın sayılı büyük kurumsal program sağlayıcılarından Infor’un ERP programlarının satış, kurulum, yerelleştirme ve destek çalışmalarında yöneticilik yaptı.

Ömer Lütfü Cunbul, POLATER Eğitim ve Danışmanlık proje ortağı olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, Hedeflerle Yönetim ve Strateji Planlama, Süreç Yönetimi ve Süreç Analizi projelerinde danışmanlık ve eğitim hizmeti desteği sunmaktadır.